SECURITY   LOGSIGN 5651 LOGLAMA
Logsign Firewall RaporlamaLogsign kolay kullanımlı, web tabanlı ve Firewall/UTM cihazlarına entegre çalışan bir güvenlik çözümüdür. Sistem güvenlik zafiyetlerini en aza indirmek, tehlikeyi azaltmak, network aktivitelerini daha iyi yorumlamak, yönetimi ve kontrolü kolaylaştırmak konularında size yardımcı olacak bir dizi modülden oluşur.
 


Aynı zamanda kurumsal, ulusal ve uluslararası uyumluluk kriterlerini sağlamak amacı ile kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda her geçen gün daha fazla geliştirilmektedir. Kurumların güvenlik ve network mimarilerini desteklemek, sorun tespitini kolaylaştırmak için özel seviye çözümler sunar. Sunulan bu çözüm gerçek zamanlı log toplama ve raporlama mimarisi sayesinde size daha fazla görünürlük, kontrol ve güvenlik sağlarken hot spot, risk analiz, erişim algılama ve benzer modülerle de yönetime aktif olarak katkıda bulunur.


Tümleşik Çözüm


Logsign firewall kullanıcılarının ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara pek çok konuda destek veren entegre ve tümleşik bir çözüm sunmayı hedeflemektedir. Bu nedenle, yeni versiyonu Raporlama, Hot Spot Server, Risk Analiz ve Erişim Algılama modülleri ile piyasaya sunulmuştur.


Logsign network ve güvenlik yönetim ihtiyaçlarını karşılamak, kurum içi, ulusal yada uluslararası zorunluluklar veya uyumluluk çalışmalarına uymak, daha kullanılır ve kolay yönetilebilir bir network yapısı sağlamak için bir dizi teknolojiyi kullanarak kullanıcılarına hizmet verir. Bu sayede çok lokasyonlu uygulamalar, birden fazla bölümden oluşan lokal networkler ve sanal lokal ağlarla (VLAN) bölünmüş networklere kolaylıkla entegre olabilir.

5651, PCI ve Uyumluluklar

PCI ve 5651 gibi uyumluluklar kurumların sistemlerinin ve çalışma şekillerinin belirleyicisi durumuna gelmiştir. Bu uyumluluk çalışmaları sistemlerinin kurulum standartlarını, fonksiyonlarını ve kullanım şartlarını belirlemektedir.  PCI ödeme kartları endüstrisi standartlarını belirlerken 5651 ise tüm kurumlarda internet kullanımından meydana gelebilecek ihlaller durumunda kriminal incelemeleri kolaylaştırmak için ortaya konmuştur.

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) nedir?


Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı (PCI DSS) kartlı ödeme sistemlerinde veri güvenliğini sağlamak amacıyla uluslararası kabul görmüş ödeme markaları olan American Express, Discover Financial Services, JCB International, MasterCard Worldwide ve Visa Inc. International kurumlarınca oluşturulmuş PCI Komitesi tarafından geliştirilmiştir.PCI DSS, kartlı ödeme sistemlerinde yer alan kurum ve kuruluşlarda bilgi güvenliğini sağlamak için bilgi sistemlerinde bilgi iletimini, bilgi işleyişini ve bilgi depolamayı esas alan 6 temel kriter baz alınarak oluşturulmuş 12 gereksinim kategorisi ve bu kategoriler altında yer alan 200 üzerindeki kontrolden oluşmaktadır.


 PCI DSS Uyumu


 PCI DSS uyumu kontrolleri, VISA ve MasterCard kuruluşlarınca belirlenmiş kriterler doğrultusunda PCI DSS uyumu için gerekli PCI Council tarafından onaylanmış yetkili firmalar (Approved Scanning Vendor - ASV) tarafından, ya uzaktan yapılan güvenlik tarama testleri (Vulnerability Scan) ya da Hem Vulnerbility Scan hem de standarddaki 12 gereksinim kategorisi altında yer alan 200’den fazla kontrol için hazırlanmış olan güvenlik değerlendirme prosedürleri (Security Assessment Procedures) baz alınarak yapılan yerinde denetimler ile gerçekleştirilmektedir.
 
PCI DSS kapsamına kimler girer?


 PCI DSS, kart çıkaran ve kabul eden tüm bankalar, ödeme kartlarını kabul eden tüm perakendeciler ve kart ve işlem verilerini kendileri için saklayan veya ileten tüm hizmet sağlayıcıları için geçerlidir. Bunun yanında bankalar, temsil ettiği perakendeciler ve iş yaptığı tüm üçüncü şahısların bu standarda uyumlu olmalarının sağlanmasında da sorumlu bulunmaktadırlar.

Logsign Nedir?Logsign yeni nesil kolay kullanımlı bir log yönetim çözümüdür. Tüm kaynaklardan topladığı bilgi ve olayları sizin için rapor, korelasyon, alarm ve gelişmiş uygulamalara dönüştürür.


Log yönetimi, raporlama, arama, alarm üretmekten bir operasyon merkezi kurmaya kadar geniş bir dünya sunar.

logsign_nedir 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Firewall Raporlama ve Daha Fazlası..


 

Logsign kolay kullanımlı, web tabanlı ve Firewall/UTM cihazlarına entegre çalışan bir güvenlik çözümüdür. Sistem güvenlik zafiyetlerini en aza indirmek, tehlikeyi azaltmak, network aktivitelerini daha iyi yorumlamak, yönetimi ve kontrolü kolaylaştırmak konularında size yardımcı olacak bir dizi modülden oluşur.
 
Aynı zamanda kurumsal, ulusal ve uluslararası uyumluluk kriterlerini sağlamak amacı ile kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda her geçen gün daha fazla geliştirilmektedir. Kurumların güvenlik ve network mimarilerini desteklemek, sorun tespitini kolaylaştırmak için özel seviye çözümler sunar. Sunulan bu çözüm gerçek zamanlı log toplama ve raporlama mimarisi sayesinde size daha fazla görünürlük, kontrol ve güvenlik sağlarken hot spot, risk analiz, erişim algılama ve benzer modülerle de yönetime aktif olarak katkıda bulunur.


Logsign Firewall / UTM cihazları tarafından üretilen logları yorumlayarak size tüm network erişimleri, internet uygulamaları ve güvenlik ile ilgili raporlar sunar. Bu gelişmiş log yönetim ve raporlama sistemi sayesinde network aktivitelerini anlamak ve yorumlamak daha kolay olacaktır. Daha çok görünürlük sağlayarak network güvenliğinizi arttırmayı hedefleyen bu ürün, kullanıcı erişimleri için en detay ve özet görünümleri size kolay kullanılabilir bir arayüz ile sunar.


 Raporlama


temel_ozellikler_raporlama


Logsign size hızlı, sürekli güncel ve esnek bir raporlama alt yapısı sunar. İstediğiniz raporları üretebileceğiniz ve her türlü değişikliği yapabileceğiniz mimarisi size daha fazla görünürlük , güvenlik ve görsellik sunar.


 


 


Alarm


Logsign alarm sistemi ağınızda olan bitenden istediğiniz zamanda haberdar olabilmeniz için en esnek  bir yapı sunar. Gerçek zamanlı olay analizlerinden, korelasyonlara kolay kullanımlı ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir.


Delegasyon


Logsign delegasyon sistemi toplanan veriler bunların analizi sonucunda çıkan rapor , alarm , korelasyon yada görselleştirme çalışmalarını tüm raporlama kullanıcılarına web üzerinden dağıtmak için var. Bu sistem size ağ, güvenlik , sistem uzmanlarınızın bilgi erişim ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda IT departmanı dışında kalan üst seviye yönetici yada diğer raporlama kullanıcılarına bilgi dağıtımı yapmanızı sağlar.


Uygulama Platformu


aplicationÇok yenilikçi bir yaklaşım ile normal raporlama araçları ile sağlanamayacak seviyede analiz ihtiyaçları , görselleştirme çalışmaları gibi ihtiyaçları Logsign tarafından sürekli yenileri eklenen “uygulama” araçlarını ekleyerek ile sağlamanız mümkün. Bu yapı Logsign ı rakiplerinden çok daha farklı bir noktaya taşıyarak adeta bir görselleştirme aracı haline dönüştürüyor.


NoSQL – 100 Kat Hızlı Dizayn


Logsign mimarisi geleneksel eski nesil ürünlerden daha farklıdır. noSQL Dizayn sayesinde 100 kay daha hızlıdır. Bu hız size raporlar içinde gezinme , analizler yapma ve aradığınızı hızlıca bulmayı sağlar. Güvenlik açıklarını algılamanız, detaylar içinde gezinmeniz ve anomalileri fark etmeniz kolaylaşır.


Arama


arama_aciklamaLogsign basit arama dili ve gelişmiş filtreleri sayesinde size aradığınız her değere kolayca ulaşma imkanı sağlar. Google benzeri arama dili sayesinde hazır raporlar yerine kendi ürettiğiniz raporları kullanabilir yada ihtiyaç anında istediğiniz en derin bilgiye çok hızlı ulaşabilirsiniz.


Logsign basit aramaların yanı sıra mantıksal veya gruplama gerektiren aramaları da kolaylıkla yapmanıza olanak sağlar. Bu mekanizma özel raporlar hazırlamanız yada en derin bilgilere ulaşmanız için en kullanılabilir ve kolay yoldur.


Tüm Kaynaklara Entegrasyon


Logsign, firewall cihazları, serverlar, uygulama sunucuları, veri tabanı sistemleri, network güvenliği sistemleri başta olmak üzere log ve bilgi üreten tüm kaynakların loglarını toplar ve sizin için kullanılabilir raporlar haline getirir.


 Yüksek Kapasite – Yüksek Performans


yuksek_hiz_new


Logsign geleneksel mimarilerden farklı yeni nesil dizaynı ile size yüksek hız ve çok yüksek depolama alanı sunabilir. Aynı zaman da bu yapı büyük sistemlerin ihtiyacı olan yüksek yoğunluklu veri işlemek için eşsizdir.


Bir günde milyarlarca bilginin depolanmasını, normalize edilmesini ve erişilebilir hale getirilmesini sağlayabilen bu yeni nesil tasarım sayesinde IT verisi işlenebilir ve üzerinde çalışılabilir hale gelir.


 


Detay ve Özet Raporlama Sistemde ihtiyacınız olan her konuda özet raporlar ve bu raporlara ait en detay bilgileri hızlıca bulmanız mümkündür. Sizin için bir taraftan web sitelerinin kategorileri (news, game, adult..) için rapor üretilirken, bir taraftan da kullanıcının web sitesinde görüntülediği en detay link raporları da anında hazırlanır. Bu raporlama sistemi sadece web erişimleri için değil tüm uygulama ve güvenlik raporları için de geçerlidir.


 Gerçek Zamanlı Loglama ve Raporlama 
 Logsign firewalldan gelen verileri anlık olarak raporlama ve görüntüleme yeteneklerine sahiptir. Bu özelliği sayesinde güvenlik yönetimine büyük katkı sağlar. Tüm web erişimleri, engellemeler , uygulama kullanımları ve güvenlik aktiviteleri anında sisteme işlenir.Gerçek Zamanlı Security Dashboard


 


Logsign'ın raporlama sistemi virus, spy vb. güvenlik olayları için derin ve özet raporlar sunarken aynı zamanda önem sırası ne olursa olsun Syn flood, FIN flood, IP Spoof gibi tüm güvenlik olaylarının loglarını anında görmenizi sağlar . Sistem bunun yanı sıra sizin belirleyebildiğiniz aktiviteleri anında size haber verecek bir security dashboard ile güçlendirilmiştir.


 


İleri Seviye Arama Filtreleri


 


İleri seviye arama filtreleri ile güçlendirilmiş raporlar sayesinde çok kısa bir zamanda istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu arama mekanizması hem en derin raporlarda hem de özet raporlarda ayrı ayrı sunulmaktadır.


 


Çok Katmanlı Gruplama


 


Logsign tarafından oluşturulan pek çok rapor çok katmanlı bir gruplandırma ve sayma mekanizması ile güçlendirilmiştir. Bu yapı sizin istediğiniz özet rapora kolayca ulaşmanızı ve rapor özetlerinde hızlıca gezmenize yardımcı olur.


 


Trafik Yönüne Duyarlılık


 


Logsign size doğru ve anlaşılabilir bir raporlama sunmak amacı ile trafiğin yönüne göre özel raporlar üretir. Örneğin kullanıcıların web trafiğiyle web serverlara doğru gelen trafiği birbirinden ayırt ederek bağımsız raporlar üretebilir. Bu da raporların kullanıcı tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlar.


 Log Filtreleme


 


Sisteminiz tarafından alınan logları interface, mesaj ID bazında engelleyebilirisiniz. Bu gereksiz gördüğünüz logların sistem tarafından alınmamasını ve disk kapasitenizi daha verimli kullanmanızı sağlar.


 


PDF ve EXCEL çıktı


 


Tüm raporların PDF ve EXCEL formatlarında dışarıya aktarılması mümkündür. Kurum logosunu ve bilgilerini ekleyerek anında raporlarınızı PDF ve EXCEL formatlarına çevirebilirsiniz.


 


Erişim Algılama


Logsign sistemde bulunan, IP ve MAC değişimlerini kendi kurum politikanıza göre takip eder ve değişimleri konusunda sizi Dashboard ve E-Mail yolu ile bilgi verir. Bu özellik sisteminize giren yabancı bilgisayarların anında tespit edilmesi yada kullanıcılarınızın bilgisayarlarının IP adreslerini değiştirmelerini takip eder. Sistem bir den fazla engine tarafından desteklenir.


Realtime Algılama


Logsign gerçek zamanlı olarak MAC ve IP değişimlerini takip edebilir.


Vlan Desteği


Sistem birden fazla bölümden oluşan lokal networklere entegre edilecek şekilde çoklu LAN ve VLAN desteği ile donatılmıştır.


Online Görüntüleme


Sisteme giriş yapan MAC ve IP'lerin durumları anlık olarak takip edilebilir.


E-Mail ve Uyarı Sistemi


Sistem yeni MAC girişini, yeni IP kullanımını, IP ve MAC değişimlerini mail yolu ile sistem yöneticisine bildirebilir.


Özelleştirilebilir Alarmlar


Sistem genel kuralları dışında sistem yöneticileri tarafından özellikle takip edilmesi istenen MAC ve IP değşimlerini kurum politikasına uygun olarak takip eder ve anormallikleri bildirebilir


 


Eklentiler:


SMS Entegrasyonu


 


Sistemde misafir kullanıcıların sisteme erişimlerini daha kolay ve otomatik hale getirmek için eklenmiş bir özelliktir. Aynı zamanda sistem misafir kullanıcıları GSM numaraları gibi sadce kendilerine özel bir bilgi ile raporladığı için yasal uyumlulukları yerine getirmek daha kolay olacaktır.


 


TC Kimlik No Desteği


 


Sistemde misafir kullanıcıları tanımlamak için özel ayrılmış bu alana girinlen numaraların T.C. Kimlik numarası sistemine uygun olup olmadığı kontrol edilir.


 


Lokasyon Servisleri


 


Bu servis tüm aktivite ve loglar içinde yer alan dış IP adreslerinin dünyanın hangi bölgesinden olduğunu tespit etmeye yarar. İster bir web erişimi, ister bir atak isterse bir uygulama kullanımı olsun kullanıcılarınızın dünyanın neresinde bulunanan bilgisayarlar ile iletişime geçtiğini kolyaca tespit edebilirisiniz.


 


Mail Entegrasyonu


 


Sistem hazırlanan pek çok raporu sistem yöneticilerine mail olarak göndermek yada sisteme izinsiz erişimleri haber vermek amacı ile mail sistemlerine entegre olabilir ve bu bilgileri size mail olarak ulaştırabilir.


 


LOG imzalama


 


Yasal uyumlulukları yerine getirmek amacı ile sistem gereken logların birer yasal örneklerini değilmediklerinin ve doğru olduklarının bir kanıtı olarak imzalayarak sistem içerisinde saklar. 

 
HABERLER & DUYURULAR
SİZDEN GELENLER

DOĞRU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Sağlam Rezidans Cumhuriyet Mahallesi 1993. Sk No: 2 Kat : 6 Daire: 41-42 Beylikdüzü / İSTANBUL - TR   +90 212 852 04 05
© 2011 Doğru Bilişim. Her hakkı saklıdır.
Kurumsal | Veri Depolama | Çözümlerimiz | E-Güvenlik | İş Ortaklarımız | Referanslar | Ödüllerimiz | Haberler | Sizden Gelenler | IK | İletişim
 

Beylikdüzü bilişim istanbul beylikdüzünde bulunan doğru bilişim firmasının bir koludur.